Kā atbrīvoties no galvassāpēm?

Pēkšņas galvassāpes, varam uzskatīt par vienu no nepatīkamākajām sajūtām, ar kurām, daudzi mūsdienu cilvēki, sakaras gandrīz katru dienu. Par iemeslu tām var kalpot regulāra neizgulēšanās, stress, uztraukums, pārdzīvojums, u. t. Kā lai atbrīvojas no galvassāpēm, ja tajā brīdī nav pieejami nekādi medicīniskie līdzekļi? Tādos gadījumos, mēs jums iesākām izmantot tautas medicīnas receptes, par kurām mēs jums izstāstīsim šajā rakstā.

Pirmais, ko jums vajag izdarīt – atbrīvoties no galvassegas, ja jums tāda ir. Nekas nedrīkst traucēt asinīm normāli funkcionēt pa galvas smadzeņu asinsvadiem (beregn lån).

Pēc tam, kad galva būs atbrīvota, iedzeriet glāzi silta ūdens ( ne auksta un ne karsta). Asinis paliks šķidrākas un tas ļaus asinsvadiem atbrīvoties no spazmām.

Pēc ūdens iedzeršanas, ieņemiet guļošu vai pusguļošu pozu, atslābinieties, aizveriet acis un kādu brīdi palieciet klusumā un mierā. Vēl labāk būs, ja jūs paņemsiet, aptuveni 8 centimetrus platu šalli vai mīkstu auduma gabalu un uzliksiet to uz savas galvas tādā veidā, lai no priekšpuses tā piesedz uzacis, bet no mugurpuses tiek sasieta tieši zem pakauša. Tas palīdzēs uzlabot asinsriti un ātri atbrīvoties no galvassāpēm.

Atbrīvoties no pēkšņām galvassāpēm jums palīdzēs intensīva roku pirkstu masāža. Sākt tādu masāžu vajag no īkšķa masēšanas, tad lēnām virzīties uz mazā pirkstiņa pusi. Masāžas laikā, spiedienu vajag izdarīt uz augšējām pirkstu daļām pie paša naga. Vispirms, intensīvās kustības r pirkstiem veic vienai rokai, tad otrai.

Atbrīvoties no galvassāpēm jums palīdzēs intensīva punktu masāža deniņu, virsdegunes un ārējo acu kaktiņu apvidū. Katrā vietā, masāžu vajag veikt aptuveni vienu minūti arī tajos gadījumos, ja sāpēs jau ir pārgājušas.

Sens pārbaudīts līdzeklis cīņā pret galvassāpēm ir citrons. Lai pagatavotu tonizējošu, nomierinošu un sāpes remdinošu līdzekli, vajag citrona mīkstumu atdalīt no mizas un uz dažām minūtēm ( divām – trim) pielikt to ar mitro pusi, pie abiem deniņiem. Ja pēc citrona noņemšanas, jūs pamanīsiet uz ādas nelielu apsārtumu, tad ieziediet tos ar bērnu krēmu vai vazelīnu.

Ja visas, augstāk minētās procedūras, nepalīdzēja jums ātri atbrīvoties no galvassāpēm, tad varat pamēģināt sasmērēt deniņus ar balzāmu “Zvaigznīte” vai arī pielieciet tiem klāt putriņā saberztu ķiploku.

Ja jūs, vēl joprojām galvā jūtat nepatīkamas, īdošas sāpes, tad atbrīvoties no tām jums var palīdzēt visparastākās kāpostu lapas, kuras pie deniņiem un pakauša ir jāliek klāt ar to iekšējo pusi.

No stiprām galvassāpēm, atbrīvoties jums var palīdzēt bietes – billige forbrugslån. Saslapiniet biešu sulā divas vates plāksnītes un pielieciet tās pie ausīm. Efektu jūs sajutīsiet jau pēc dažām minūtēm.

Ja neviena, no iepriekš minētajām metodēm, jums nepalīdzēja atbrīvoties no galvassāpēm, tad veiciet tvaika inhalāciju no ūdens un ābolu etiķa, kas ir sajaukti vienādās daļās. Tvaikus vajag elpot aptuveni piecas minūtes, neskatoties uz to, ka sāpes pāries, aptuveni pēc divām – trīs minūtēm.

Ko darīt, ja sāp zobs?

Zobu sāpes var būt visdažādākie iemesli, saistīti gan ar pašu zobu, gan ar audiem, kas atrodas tam apkārt. Ko darīt, ja sāp zobs? Kā atbrīvoties no sāpēm?

Zobu sāpēs mēdz būt dažādas, viss ir atkarīgs no to cēloņa. Ja ir sākušās zobu sāpes, tad steidzami ir jāmeklē stomatologa palīdzība, bet ja tas uzreiz nav iespējams, tad mēģiniet, vismaz uz kādu laiku samazināt zoba jūtīgumu un sāpes mājas apstākļos.

Šajā rakstā mēs jums izstāstīsim, kā var ātri atbrīvoties no zobu sāpēm.

Ja jums mājās ir aptieciņa vai arī, ja jums ir iespēja doties uz aptieku, tad iegādājieties šādus medicīniskos preparātus, kas palīdzēs jums samazināt zobu sāpes: paracetamols, acetilsalicilīskābe, ibuprofēns, askofēns, citramons, solpadeīns, u. c.

Lai preparāta iedarbība būtu ātrāka, vajag izvēlēties šķīstošās tabletes. Ja organismā nonāk jau izšķīdušas tabletes, tas savu iedarbību sāk nekavējoties un uzsūcas daudz labāk, nekā parastās tabletes vai mini prestamos rapidos.

Zāles lietot vajag ļoti uzmanīgi, vispirms, vajag rūpīgi iepazīties ar instrukciju, kas ir pievienota preparātam, pārliecināties, ka varat šīs zāles lietot, iepazīties ar ieteicamajām devām un tās ievērot.

Tautas līdzekļi pret zobu sāpēm
Ja jums mājās nav nevienu, augstāk minēto, ārstniecisko līdzekļu, tad jūs varat pamēģināt atbrīvoties no zobu sāpēm ar sen pārbaudītiem tautas līdzekļiem.

Skalošana ar sāls un sodas šķīdumu
Mutes skalošana ar sāls – sodas šķīdumu attīrīs mutes dobumu un spraugas starp zobiem no ēdiena atliekām, kuras kādreiz arī var kalpot par zobu sāpju iemeslu. Lai pagatavotu šķīdumu, sajauciet glāzē silta ūdens vienu tējkaroti sāls un sodas. Skalojiet muti ne mazāk par divām minūtēm.

Skalošana ar ārstnieciskajām augiem
Mutes skalošana ar dažādu ārstniecisko augu novārījumiem, piemēram, kumelīti, ozola mizu, kliņģerītēm, palīdzēs jums atbrīvoties no iekaisumiem, nomierinās iekaisušās smaganas. Ārstniecības augu novārījuma vietā var izmantot šo pašu augu uzlējumus, kurus var iegādāties aptiekā. Lai pagatavotu šķīdumu mutes skalošanai, pievienojiet vieni tējkaroti uzlējuma glāzei silta ūdens.

Skalošana ar alkoholiskajiem dzērieniem
Ātri atbrīvoties no zobu sāpēm, jums palīdzēs mutes skalošana ar nelielu daudzumu degvīna, konjaka, u. t. Paņemiet mutē mazu malku alkoholiskā dzēriena un turiet to uz sāpošās vietas. Spirts ātri iesūcas gļotādās un padara nejūtīgus nervu galus.

Ledus
Atbrīvoties no zobu sāpēm un tūskas, kas ir saistīta ar audu iekaisumu, var arī ar ledus palīdzību. Ledus kubiciņus vajag ietīt drāniņā, créditos con asnef vai polietilēnā un pielikt pie vaiga, tajā vietā kur sāp. Ledu pie vaiga tur neilgi – tikai dažas minūtes.

Atcerieties, ja jums ir izdevies samazināt sāpes vai arī ja tās ir pazudušas pavisam, tas nenozīmē, ka problēma ir atrisināta. Agri vai vēlu, sāpes atgriezīsies, tāpēc, negaidiet kad tas notiks, bet jau laicīgi dodieties pie stomatologa , lai noskaidrotu iemeslus un izārstētu slimo zobu vai iekaisušos audus.

Kā pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no saaukstēšanās slimībām grūtniecības laikā?

Diez vai, atradīsies kaut viena sieviete, kas varētu palielīties ar to, ka grūtniecības laikā, nav nevienu reizi saaukstējusies un saslimusi.

Saaukstēšanās slimību laikā, bieži vien, ir vērojama augsta temperatūra, lai no tās atbrīvotos, mēs lietojam pretdrudža zāles. Kā to darīt pareizi?

Pirmkārt, ārstēt topošo māmiņu, vajag sākt brīdī, kad parādās paši pirmie slimības simptomi. Tas palīdzēs maksimāli apturēt tās progresēšanu, kā arī dažādus sarežģījumus, kuri rodas pēc pārciestās slimības.

Ja temperatūra nav augstāka par 38 grādiem, tad var aprobežoties ar siltas tējas lietošanu un gultas režīmu. Ja temperatūra turpina celties, tad to vajag apturēt ar paracetamola palīdzību. Nevajag lietot kombinētos ārstnieciskos līdzekļus, piemēram, kur paracetamolu vēl papildina kodeīns, kā arī tādus, kuru sastāvā ietilpst liels C vitamīna daudzums, kā arī līdzekļus, kuros aktīvā viela ir analgīns un aspirīns.

Iesnu ārstēšana grūtniecības laikā
Ja topošajai māmiņai parādās aizlikts deguns vai iesnas, tad to ārstēšanai var izmantot parasto fizioloģisko šķīdumu vai speciālo jūras sāli. Mūsdienās, jebkurā aptiekā var iegādāties tādus preparātus kā Akvamaris, Kviks, Humer, u. t. Tie ir pilnīgi nekaitīgi un ja tos pareizi lieto, palīdz ātri atbrīvoties no iesnām.

Grūtniecēm ir kategoriski aizliegts lietot asinsvadus sašaurinošas zāles, piemēram, Nazivins, Otrivins, u. t. Zāļu aktīvās sastāvdaļas ir vielas, kuru darbības mehānisms ir līdzīgs naftizīnam – nafozalīns, oksimetazolīns un ksilometazolīns (займ до зарплаты труда в Казахстане). Nokļūstot uz deguna dobuma gļotādas, tās sašaurina asinsvadus un tas manāmi atvieglo elpošanu, kā arī samazina gļotu izdalīšanos no deguna.

Bet, lietojot tādas zāles, asinsvadu sašaurināšanās notiek ne tikai degunā, bet arī citos organisma orgānos, tajā skaitā arī placentā. Spazmu rezultātā, samazinās asins piegāde auglim, līdz ar to sākas skābekļa bads un attīstās slimība – hipoksija. Īpaši nelabvēlīgu iespaidu, tādas zāles atstāj, ja tās lieto pirmajos grūtniecības mēnešos.

Sāpoša kakla ārstniecība grūtniecības laikā
No sāpēm kaklā, grūtnieces var atbrīvoties, skalojot kaklu ar kumelīšu novārījumu. Mūsdienās, novārījuma pagatavošanai var izmantot arī tējas maisiņus, tas aizņems daudz mazāk laikā, nekā novārījuma pagatavošana no parastajām kumelītēm.

Klepus ārstēšana grūtniecības laikā
Ārsti, klepu grūtniecības laikā, uzskata par samērā bīstamu, tāpēc, ka ilgstošs klepus vai izraisīt dzemdes tonusu, bet tas savukārt, var veicināt augļa hipoksiju. Topošajām māmiņām, klepus ir jāārstē ar homeopātiskajiem līdzekļiem un ar tradicionālās iedarbības preparātiem.

Ar Bromheksīna palīdzību, klepu var sākt ārstēt ne ātrāk kā otrajā vai trešajā grūtniecības semestrī. Preparāti, kuru aktīvā viela ir ambroksols (Flavameds, Lazolvāns, u. c.), kā arī pret klepus līdzekļi, piemēram, Stoptusīns, pirmajos grūtniecības mēnešos ir aizliegti. Ja, tomēr ir nepieciešamība tos lietot otrajā vai trešajā semestrī, tad izrakstīt tos drīkst tikai pieredzējis speciālists.

Pretvīrusu līdzekļi grūtniecības laikā
Tādu preparātu lietošana nav pieļaujama bez konsultēšanās ar ārstu. Pretvīrusu līdzekļi iznīcina vīrusus, aizkavē to rašanos, uzlabo organisma aizsargspējas. Sākot ar četrpadsmito grūtniecības nedēļu, drīkst lietot Viferonu.

Hroniskās sāpes

Hroniskās sāpes ir viena no izplatītākajām medicīniskajām problēmām visā pasaulē.

Sāpes tiek uzskatītas par hroniskām, ja saglabājas ilgāk par sešiem mēnešiem. Parasti tās ir saistītas ar kādu hronisku saslimstību vai stāvokli, kuru pilnībā nav iespējams novērst. Hroniskās sāpes rada ne tikai diskomforta sajūtu, bet arī negatīvi iespaido darba spējas, atpūtu un attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem. Hroniskās sāpes var būt vieglas, kā arī neizturamas, epizodiskas, kā arī nepārtrauktas.

Hronisko sāpju iemesli
Sāpes rodas brīdī, kad nervu gali paziņo smadzenēm informāciju par organisma disfunkciju. Patiesībā, tāds trauksmes vai brīdinājuma signāls, kas rodas pašsaglabāšanās pēc, cilvēkam ir nepieciešams tāpēc, lai viņš darītu kaut ko savas veselības labā. Ja trauksmes signāls tiek ignorēts, sāpes pāraug hroniskās sāpēs.

Hronisko sāpju iemesli var būt visdažādākie, sākot ar locītavu saslimšanām, traumām un beidzot ar kaulu audu bojājumiem. Hroniskās sāpes var izraisīt cīpslu iekaisums, sinusīts, utt.

Hroniskas sāpes var parādīties pēc smagām traumām, pēc kurām organisms pilnībā nav atkopies. Kādreiz, cilvēks katru dienu var just hroniskas sāpes, pat ja tām nav nekādu acīmredzamu iemeslu – konkrētas saslimšanas vai arī traumas pagātnē.

Hroniskām sāpēm par iemeslu var būt arī emocionālais stāvoklis. Turklāt, emocionālais stāvoklis var kalpot ne tikai par iemeslu sāpēm, bet arī par to pastiprināšanās iemeslu. Runa tagad ir par stresu, trauksmi, depresiju, dusmām, hronisku nogurumu, utt. tādas un līdzīgas emocijas, neļauj organismam izstrādāt hormonus, kas uz organismu iedarbojas kā dabīgs, sāpes noņemošs līdzeklis.

Tieši tāpēc, noteikt sāpju cēloni ir ļoti grūti. Ārstam, ārstējot šo slimību, vajag ņemt vērā gan fizioloģiskos, gan psiholoģiskos faktorus.

Hronisko sāpju simptomi
Medicīnas darbinieki iesaka veikt medicīnisko apskati, ja jūs dažādās ķermeņa daļās jūtat sāpes, ilgāk par pusgadu, kuras nelabvēlīgi ietekmē jūsu dabisko dzīves ritmu un ierobežo jūsu spējas tikt galā ar ikdienas pienākumiem.

Hroniski sāpju simptomi: sāpes, sākot ar vieglu un beidzot ar smagu formu, kas nepāriet jau vairākas dienas, sāpes, kuras var aprakstīt ar vārdiem – smeldzošas, durstošas, dedzinošas, diskomforta sajūta, hronisks nogurums, bezmiegs un citi miega traucējumi, izteikta nepieciešamība pēc atpūtas (parasti nepārvarama vēlme pārtraukt darbu), imunitātes pazemināšanās, garastāvokļa maiņa, bailes, depresija, aizkaitināmība, nemiers, stress.

Kā cīnīties ar hroniskām sāpēm?
Hroniskās sāpes var ārstēt ne tikai medikamentozi, bet arī ar:

Pastaigas
Cilvēks, ar hroniskām sāpēm, cenšas pēc iespējas mazāk kustēties, bet, ja cilvēks aktīvi nekusta, tas vēl vairāk saasina hroniskās sāpes. Vienīgā izeja no tāda apburtā loka ir lēna, nesteidzīga pastaiga (aptuveni 30 min katru dienu).

Akupunktūras seansi
Akupunktūra ir ļoti efektīvs līdzeklis cīņā pret hroniskajām sāpēm.

Pietiekama atpūta
Noguris ķermenis vienmēr jutīs diskomforta sajūtu un hroniskās sāpes. Tāpēc, vienmēr vajag labi atpūsties. Pietiekama atpūta atbrīvos jūs no galvas un muskuļu sāpēm.

Sāpju ignorēšana
Ja jūs visu laiku koncentrējaties uz sāpēm, tās kļūst aizvien stiprākas un nepanesamākas. Tāpēc psihoterapeiti, cilvēkiem, kuri mokās ar hroniskajām sāpēm, iesaka, novērst savu uzmanību no sāpēm. Tādiem mērķiem lieliski der krustvārdu mīklas, laba filma, utt.

Dziļa elpošana
Kad hroniskās sāpes kļūst nepanesamas, veiciet ar vēderu dziļu ieelpu, tad mierīgu izelpu. Turpiniet tā elpot vairākas minūtes un jūs pamanīsiet, ka sāpes pāriet.

Veselība pavasarī

Pavasarī sāk mosties daba un mums liekas, ka arī cilvēkiem, šajā gadalaikā vajadzētu atmosties un atplaukt. Bet, līdz ar pavasara iestāšanos, daudziem, nez no kurienes uzrodas depresija, saaukstēšanās slimības, bezmiegs, sāpes kuņģī…

Izrādās, ka pie vainas ir slimību saasinājumi, kuri uzrodas tieši pavasarī.

Daudzi uzskata, ka cilvēki paši ir izdomājuši pavasara depresiju, ko nevar teikt par slimību pavasara saasinājumiem, jo tie patiešām eksistē un nav nekāds mīts. Pat pilnīgi veseli cilvēki, starpsezonas laikā var just diskomfortu, it īpaši tad, ja viņiem ir jūtīga psihe. Pavasarī, dabā iestājas atmošanās, bet cilvēks pavasarī, tieši otrādi, sāk just visādas kaites.

Pāreja no ziemas uz vasaru
Cilvēka organisms ir tā iekārtots, ka samērā asi reaģē uz gadalaiku maiņu, it īpaši tas attiecas uz pavasara periodu. Tātad, kas notiek pavasarī – cilvēkus sāk mocīt depresija, viņi nevar aizmigt, jūt nogurumu, bieži vien viņiem piemetas saaukstēšanās slimības, uz darbu iet negribas…Viens no galvenajiem, šo sajūtu cēloņiem ir pāreja no ziemas uz vasaru. Šajā gadalaikā, bieži vien mainās atmosfēras spiediens un tas, savukārt, ietekmē arteriālo spiedienu. Šī iemesla dēļ, cilvēkiem var vērot krasu garastāvokļa maiņu.

Pavasaris ir ļoti nepastāvīgs gadalaiks, saulainu laiku, vienā brīdī var nomainīt lietus piles, sniegs, vējš, apmākušās debesis. Šie iemesli, var ļoti stipri iespaidot cilvēka psihi un visvairāk tas ir jūtams martā. Visgrūtāk, pārkārtoties no ziemas perioda uz vasaras periodu ir padzīvojušiem cilvēkiem.

Te vajadzētu ņemt vērā, vienu, no psiholoģiskā skatu punkta, svarīgu momentu. Ziemas laikā cilvēki maz kustas, aukstā laikā, savu brīvo laiku viņi pavada mājās – siltumā, tāpēc, ilgajā ziemas periodā sakrājas nogurums. Pavasarī, mēs tik tiešām esam priecīgi un pat visparastākā pastaiga var mums sniegt lielu gandarījumu. Pavasaris ir arī vasarnīcu sezonas sākums, kuru tik ļoti mīl un ar nepacietību gaida daudzi pilsētnieki. Bet, arī tas, bieži vien nepasargā cilvēkus no depresijas.

Kāpēc pavasarī pasliktinās veselība?

  • Organismam trūkst resursu. Ziemas laikā izsīkst vitamīnu un minerālvielu krājumi, kurus organisms bija sakrājis, bet kompensēt tos pagaidām nav ar ko. Tāpēc pazeminās imunitāte un uzrodas nespēka sajūta.
  • Kustību trūkums. Tāpēc, ka cilvēki ziemas laikā maz kustas, viņi pavasarī sāk just nogurumu, sāpes locītavās un muskuļos, apātiju.
  • Saules aktivitāte. Pavasarī pastiprinās saules radiācija, tāpēc cilvēkiem palielinās emocionālā uzbudināmība, līdz ar to daudz asāk tiek uztvertas ģimenes un darba problēmas.
  • Atmosfēras spiediena svārstības. Atmosfēras spiediena svārstības var veicināt pašsajūtas pasliktināšanos, var sākties biežas galvassāpes, hipotonija un hipertonija.
  • Nestabili laika apstākļi. Biežo laika apstākļu mainīguma dēļ, cilvēki, bieži vien saslimst ar saaukstēšanās slimībām.
  • Vitamīnu trūkums. Avitaminozes pazīmes: pārgurums, miegainība, darbaspēju pazemināšanās, krasa garastāvokļa maiņa.

Kā sevi pasargāt pavasarī?
Pavasarī aktivizējas daudz vīrusu, kuriem patīk siltums un mitrums. Lai izvairītos no inficēšanās, pavasarī, it īpaši mitrā laikā, vajag pēc iespējas biežāk mazgāt rokas.

Ziemas laikā, novājinātais organisms, nespēj pielāgoties krasajai temperatūras maiņai. Lai organismam palīdzētu, parūpējieties par mērenu fizisko slodzi un lietojiet vitamīnus.

Atmosfēras svārstību dēļ, pavasarī, bieži vien diskomforta sajūtu izjūt sirds slimnieki, tāpēc viņiem būtu ieteicams vienmēr ņemt līdzi aspirīnu vai arī zāles, kuras ir izrakstījis ārsts.

Hipertoniķi ir ļoti jūtīgi pret magnētiskajam vētrām, tāpēc viņiem vienmēr vajag līdzi ņemt zāles un lietot tos pie pirmajām slimības pazīmēm.

Kā pavasaris iespaido bērnu veselību

Ir atnācis ilgi gaidītais pavasaris, pastaigu laiks ar katru dienu palielinās, siltās ziemas jakas jau tika nomainītas pret daudz plānākam pavasara jakām. Bet, šajā laikā vajadzētu atcerēties, ka ziemas mēnešu laikā, mūsu organisms ir saskāries ar lielu daudzumu stresu, vitamīnu trūkumu, svaiga gaisa un gaismas trūkumu. Tas nozīmē, ka pavasarī, mēs savu organismu atkal pakļaujam lieliem pārbaudījumiem un pirmām kārtām, tas skar mūsu bērnus.

Bērnu imunitāte ir ļoti uzņēmīgā pret ārējās vides, ēšanas režīma un dienas kārtības izmaiņām. Lai izvairītos no saslimšanām pavasarī, vajag kārtīgi rūpēties par bērnu veselību.

Dienas režīms
Šis padoms būs aktuāls skolniekiem, kuri jau ir nomācījušies pusi mācību gada, ir bijuši spiesti ziemas vakaros saīsināt savu atrašanās laiku svaigā gaisā un kops Jaunā gada nav bijuši brīvlaikā. Viņu organismā ir sakrājies nogurums, kurš negatīvi ietekmē imunitāti, turklāt, tagad ir parādījies daudz kārdinājumu, kuri vilina vēlāk iet gulēt.

Ja jūs gribat pavadīt šo pavasari bez slimības lapām, tad atcerieties, bērniem obligāti vajag ievērot dienas režīmu. Šīs noteikums ir galvenā veselība ķīla.

Bērnam ir svarīgas ne tikai mācības, pulciņi, grāmatas, datorspēles un citas nodarbes, bet arī pilnvērtīga atpūta. Izkontrolēt šo situāciju, var tikai vecāki.

Uzmanīgi sekojiet līdzi bērna apģērbam
Ja mamma vai tētis jau stigā bez cepures, tad bērnam būs ļoti grūti paskaidrot, kāpēc viņam vēl joprojām ir nepieciešama cepure. Plus desmit grādi aiz loga vēl nenozīmē, ka var aizmirst par silto apģērbu, siltajiem apaviem, šalli un cimdiem.

Pavasarī laiks ir ļoti viltīgs, siltā saulītē iet roku rokā ar auksto vēju un ar vēl nesasilušo zemi. Šobrīd nav piemērotākais brīdis uzsākt norūdīšanos – steidzami uzvilkt plānas drēbes un atteikties no cepures, šalles un cimdiem.

Šajā laikā periodā ir sastopama arī otra galējība – pārkaršana. Pārkarsis, satuntuļots bērns riskē saslimt jau pie pirmās nopietnās, aukstā vēja brāzmas.

Sameklēt zelta vidusceļu nav vienkārši, bet mēs jums siti iesakām, nekādā gadījumā neatteikties no cepurēm un šallēm, kā arī sekot līdzi tam, kādus apavus velk bērns.

Pastaigas svaigā gaisā
Ar katru dienu, dienas paliek garākas un garākas, un noturēties pretī vakara pastaigai, paliek aizvien sarežģītāk. Bērna organisms ar lielu sajūsmu uztvers laukā pavadīto laiku, it īpaši, ja tas ir saistīts ar aktīvām spēlēm.

Laukā, bērns elpo ne tikai svaigu gaisu, bet arī uzņem d vitamīnu, kura krājumi pa ziemu ir manāmi samazinājušies.

Bet, lai arī cik vilinošas liekas pavasara pastaigas, pierast pie tām vajag pakāpeniski – katru dienu pastaigas laiku pagarināt par 10 minūtēm.

Vitamīni un minerālvielas
Ziema ir pamatīgi samazinājusi vitamīnu un minerālvielu krājumus, tāpēc, nogurušajam bērna organismam ir vajadzīga palīdzība. Pakonsultējieties ar pediatru , kādi vitamīni un minerālvielas ir nepieciešamas jūsu bērnam.

Sabalansēts ēdiens
Šajā laikā pret bērna uzturu vajag izturēties maksimāli nopietni un raudzīties, lai bērns saņem pilnvērtīgu ēdienu, kas veicina viņa augšanu un attīstību.

Norūdīšanās un sports
Pavasara sākums ir piemērots laiks ieviest savā dzīvē kaut ko jaunu, piemēram, sākt pieradināt bērnu pie fiziskām aktivitātēm un norūdīšanās. Galvenais – nesteidzieties, auksta ūdens šalts var uz visu mūžu iznīcināt vēlēšanos norūdīties!

Kā mēs varam palīdzēt savai veselībai vasarā

Lai ziemas laikā nekļūtu par slimību ķīlnieku, par savu veselību, vajag sākt rūpēties jau vasarā. Par jūsu sabiedrotajiem, šajā jautājumā, var kļūt svaigais gaiss, saule, ūdens, kā arī svaigās ogas, augļi un dārzeņi.

Saules vannas
Saules vannas piešķirs jūsu ādai ne tikai skaistu toni, bet arī uzlabos jūsu imunitāti, garastāvokli un ādas stāvokli. Pateicoties saules vannām, mūsu organismā izstrādājas, tik ļoti nepieciešamais D vitamīns. Bet, neskatoties uz saules vannu lietderīgumu, jums vajag atcerēties arī par drošību, tāpēc sauļoties vislabāk ir līdz plskt.11 un pēc plkst. 16. Atcerieties par pret apdegumu krēmu un par cepuri vai lakatu sauļošanās laikā.

Pastaigas basām kājām
Vācu fizioterapeits Sebastjans Kneips ir teicis: “Katrs solis, ko jūs veicat basām kājām, pagarina jūsu mūžu par 1 minūti”. Viņai ir taisnība. Staigāšana basām kājām palīdz norūdīties, dod spēkus, nostiprina imunitāti, samazina risku saslimt ar saaukstēšanās slimībām, normalizē asinsspiedienu, novērš sirds – asinsvadu sistēmas saslimšanas.
Staigāšana basām kājām, palīdz atbrīvoties no plakanās pēdas un citiem ortopēdiskajiem traucējumiem. Vasara ir vislabākais laiks, sākt staigāt basām kājām.

Aktīvs dzīvesveids
Vasara ir vislabākais laiks fiziskām aktivitātēm, jo tās var veikt svaigā gaisā. Piemēram, sāciet katru rītu ar neilgu skrējienu, pēc iespējas vairāk pastaigājieties un brauciet ar velosipēdu.

Apgūstiet nūjošanas pamatus – tā ir vienkārša, bet ļoti efektīva nodarbošanās. Ja jūs nodarbojieties ar jogu, tad pacentieties vingrinājumus izpildīt svaigā gaisā.

Ja jums ir bērni, tad iesaistieties fiziskās aktivitātēs kopā ar viņiem, spēlējiet futbolu, basketbolu, tenisu, utt., kopā ar viņiem.

Antistress
Stress ir mūsu ikdienas sastāvdaļa. Izraisīt stipru nemieru var gan nopietnas nepatikšanas, gan niecīgi sīkumi. Tāpēc, ikdienas dzīvē, vajag izmantot vienkāršus, bet efektīvus līdzekļus cīņai pret stresu.

Viens no visefektīvākajiem līdzekļiem – pastaigas svaigā gaisā. Tās atbrīvo no negatīvām domām, stimulē serotonīna un endorfīna – hormonu, kuri atbild par labu garastāvokli, izstrādi. Tāpēc, pēc iespējas vairāk staigājiet kājām, uzturieties parkā vismaz 20 – 30 minūtes.

Lai atbrīvotos no stresa var izmatot krāsu terapiju, tā lieliski iedarbojas uz nervu sistēmu, regulē hormonu darbību un dāvā daudz pozitīvu emociju.

Norūdīšanās
Norūdījies cilvēks daudz mazāk slimo, ja ir saslimis, ātrāk izveseļojas, vieglāk panes gan aukstumu, gan karstumu, viņam ir daudz labāka imunitāte, viņš vieglāk panes laika apstākļu izmaiņas un atmosfēras spiedienu. Vislabākie norūdīšanās veidi – kontrastduša un liešanās ar aukstu ūdeni.

Dabīgās inhalācijas
Lai veiktu dabīgās inhalācijas vasarā, nav nepieciešamas nekādas papildierīces. Vienīgais, kas jums ir vajadzīgs – doties pie dabas. Tur jūs varēsiet ieelpot svaigu gaisu un līdz ar to uzlabot savu veselību.

Vasaras ēdienkarte
Vitamīniem bagātās vasaras veltes palīdzēs jums nostiprināt imunitāti un tad tā būs spējīga izturēt jebkuru slodzi aukstajā gadalaikā. Vasara, vienmēr, priecē mūs ar veselībai noderīgiem dabīgiem produktiem: dārzeņiem, ogām, augļiem un zaļumiem, tāpēc, tos, savā uzturā vajag lietot pēc iespējas vairāk. Smagās un sātīgās vakariņas nomainiet pret viegliem, vasarīgiem ēdieniem un jūsu organisms pateiks jums paldies un dāvās jums labu veselību.