Veselība pavasarī

Pavasarī sāk mosties daba un mums liekas, ka arī cilvēkiem, šajā gadalaikā vajadzētu atmosties un atplaukt. Bet, līdz ar pavasara iestāšanos, daudziem, nez no kurienes uzrodas depresija, saaukstēšanās slimības, bezmiegs, sāpes kuņģī…

Izrādās, ka pie vainas ir slimību saasinājumi, kuri uzrodas tieši pavasarī.

Daudzi uzskata, ka cilvēki paši ir izdomājuši pavasara depresiju, ko nevar teikt par slimību pavasara saasinājumiem, jo tie patiešām eksistē un nav nekāds mīts. Pat pilnīgi veseli cilvēki, starpsezonas laikā var just diskomfortu, it īpaši tad, ja viņiem ir jūtīga psihe. Pavasarī, dabā iestājas atmošanās, bet cilvēks pavasarī, tieši otrādi, sāk just visādas kaites.

Pāreja no ziemas uz vasaru
Cilvēka organisms ir tā iekārtots, ka samērā asi reaģē uz gadalaiku maiņu, it īpaši tas attiecas uz pavasara periodu. Tātad, kas notiek pavasarī – cilvēkus sāk mocīt depresija, viņi nevar aizmigt, jūt nogurumu, bieži vien viņiem piemetas saaukstēšanās slimības, uz darbu iet negribas…Viens no galvenajiem, šo sajūtu cēloņiem ir pāreja no ziemas uz vasaru. Šajā gadalaikā, bieži vien mainās atmosfēras spiediens un tas, savukārt, ietekmē arteriālo spiedienu. Šī iemesla dēļ, cilvēkiem var vērot krasu garastāvokļa maiņu.

Pavasaris ir ļoti nepastāvīgs gadalaiks, saulainu laiku, vienā brīdī var nomainīt lietus piles, sniegs, vējš, apmākušās debesis. Šie iemesli, var ļoti stipri iespaidot cilvēka psihi un visvairāk tas ir jūtams martā. Visgrūtāk, pārkārtoties no ziemas perioda uz vasaras periodu ir padzīvojušiem cilvēkiem.

Te vajadzētu ņemt vērā, vienu, no psiholoģiskā skatu punkta, svarīgu momentu. Ziemas laikā cilvēki maz kustas, aukstā laikā, savu brīvo laiku viņi pavada mājās – siltumā, tāpēc, ilgajā ziemas periodā sakrājas nogurums. Pavasarī, mēs tik tiešām esam priecīgi un pat visparastākā pastaiga var mums sniegt lielu gandarījumu. Pavasaris ir arī vasarnīcu sezonas sākums, kuru tik ļoti mīl un ar nepacietību gaida daudzi pilsētnieki. Bet, arī tas, bieži vien nepasargā cilvēkus no depresijas.

Kāpēc pavasarī pasliktinās veselība?

  • Organismam trūkst resursu. Ziemas laikā izsīkst vitamīnu un minerālvielu krājumi, kurus organisms bija sakrājis, bet kompensēt tos pagaidām nav ar ko. Tāpēc pazeminās imunitāte un uzrodas nespēka sajūta.
  • Kustību trūkums. Tāpēc, ka cilvēki ziemas laikā maz kustas, viņi pavasarī sāk just nogurumu, sāpes locītavās un muskuļos, apātiju.
  • Saules aktivitāte. Pavasarī pastiprinās saules radiācija, tāpēc cilvēkiem palielinās emocionālā uzbudināmība, līdz ar to daudz asāk tiek uztvertas ģimenes un darba problēmas.
  • Atmosfēras spiediena svārstības. Atmosfēras spiediena svārstības var veicināt pašsajūtas pasliktināšanos, var sākties biežas galvassāpes, hipotonija un hipertonija.
  • Nestabili laika apstākļi. Biežo laika apstākļu mainīguma dēļ, cilvēki, bieži vien saslimst ar saaukstēšanās slimībām.
  • Vitamīnu trūkums. Avitaminozes pazīmes: pārgurums, miegainība, darbaspēju pazemināšanās, krasa garastāvokļa maiņa.

Kā sevi pasargāt pavasarī?
Pavasarī aktivizējas daudz vīrusu, kuriem patīk siltums un mitrums. Lai izvairītos no inficēšanās, pavasarī, it īpaši mitrā laikā, vajag pēc iespējas biežāk mazgāt rokas.

Ziemas laikā, novājinātais organisms, nespēj pielāgoties krasajai temperatūras maiņai. Lai organismam palīdzētu, parūpējieties par mērenu fizisko slodzi un lietojiet vitamīnus.

Atmosfēras svārstību dēļ, pavasarī, bieži vien diskomforta sajūtu izjūt sirds slimnieki, tāpēc viņiem būtu ieteicams vienmēr ņemt līdzi aspirīnu vai arī zāles, kuras ir izrakstījis ārsts.

Hipertoniķi ir ļoti jūtīgi pret magnētiskajam vētrām, tāpēc viņiem vienmēr vajag līdzi ņemt zāles un lietot tos pie pirmajām slimības pazīmēm.