Ko darīt, ja sāp zobs?

Zobu sāpes var būt visdažādākie iemesli, saistīti gan ar pašu zobu, gan ar audiem, kas atrodas tam apkārt. Ko darīt, ja sāp zobs? Kā atbrīvoties no sāpēm?

Zobu sāpēs mēdz būt dažādas, viss ir atkarīgs no to cēloņa. Ja ir sākušās zobu sāpes, tad steidzami ir jāmeklē stomatologa palīdzība, bet ja tas uzreiz nav iespējams, tad mēģiniet, vismaz uz kādu laiku samazināt zoba jūtīgumu un sāpes mājas apstākļos.

Šajā rakstā mēs jums izstāstīsim, kā var ātri atbrīvoties no zobu sāpēm.

Ja jums mājās ir aptieciņa vai arī, ja jums ir iespēja doties uz aptieku, tad iegādājieties šādus medicīniskos preparātus, kas palīdzēs jums samazināt zobu sāpes: paracetamols, acetilsalicilīskābe, ibuprofēns, askofēns, citramons, solpadeīns, u. c.

Lai preparāta iedarbība būtu ātrāka, vajag izvēlēties šķīstošās tabletes. Ja organismā nonāk jau izšķīdušas tabletes, tas savu iedarbību sāk nekavējoties un uzsūcas daudz labāk, nekā parastās tabletes vai mini prestamos rapidos.

Zāles lietot vajag ļoti uzmanīgi, vispirms, vajag rūpīgi iepazīties ar instrukciju, kas ir pievienota preparātam, pārliecināties, ka varat šīs zāles lietot, iepazīties ar ieteicamajām devām un tās ievērot.

Tautas līdzekļi pret zobu sāpēm
Ja jums mājās nav nevienu, augstāk minēto, ārstniecisko līdzekļu, tad jūs varat pamēģināt atbrīvoties no zobu sāpēm ar sen pārbaudītiem tautas līdzekļiem.

Skalošana ar sāls un sodas šķīdumu
Mutes skalošana ar sāls – sodas šķīdumu attīrīs mutes dobumu un spraugas starp zobiem no ēdiena atliekām, kuras kādreiz arī var kalpot par zobu sāpju iemeslu. Lai pagatavotu šķīdumu, sajauciet glāzē silta ūdens vienu tējkaroti sāls un sodas. Skalojiet muti ne mazāk par divām minūtēm.

Skalošana ar ārstnieciskajām augiem
Mutes skalošana ar dažādu ārstniecisko augu novārījumiem, piemēram, kumelīti, ozola mizu, kliņģerītēm, palīdzēs jums atbrīvoties no iekaisumiem, nomierinās iekaisušās smaganas. Ārstniecības augu novārījuma vietā var izmantot šo pašu augu uzlējumus, kurus var iegādāties aptiekā. Lai pagatavotu šķīdumu mutes skalošanai, pievienojiet vieni tējkaroti uzlējuma glāzei silta ūdens.

Skalošana ar alkoholiskajiem dzērieniem
Ātri atbrīvoties no zobu sāpēm, jums palīdzēs mutes skalošana ar nelielu daudzumu degvīna, konjaka, u. t. Paņemiet mutē mazu malku alkoholiskā dzēriena un turiet to uz sāpošās vietas. Spirts ātri iesūcas gļotādās un padara nejūtīgus nervu galus.

Ledus
Atbrīvoties no zobu sāpēm un tūskas, kas ir saistīta ar audu iekaisumu, var arī ar ledus palīdzību. Ledus kubiciņus vajag ietīt drāniņā, créditos con asnef vai polietilēnā un pielikt pie vaiga, tajā vietā kur sāp. Ledu pie vaiga tur neilgi – tikai dažas minūtes.

Atcerieties, ja jums ir izdevies samazināt sāpes vai arī ja tās ir pazudušas pavisam, tas nenozīmē, ka problēma ir atrisināta. Agri vai vēlu, sāpes atgriezīsies, tāpēc, negaidiet kad tas notiks, bet jau laicīgi dodieties pie stomatologa , lai noskaidrotu iemeslus un izārstētu slimo zobu vai iekaisušos audus.