Kā pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no saaukstēšanās slimībām grūtniecības laikā?

Diez vai, atradīsies kaut viena sieviete, kas varētu palielīties ar to, ka grūtniecības laikā, nav nevienu reizi saaukstējusies un saslimusi.

Saaukstēšanās slimību laikā, bieži vien, ir vērojama augsta temperatūra, lai no tās atbrīvotos, mēs lietojam pretdrudža zāles. Kā to darīt pareizi?

Pirmkārt, ārstēt topošo māmiņu, vajag sākt brīdī, kad parādās paši pirmie slimības simptomi. Tas palīdzēs maksimāli apturēt tās progresēšanu, kā arī dažādus sarežģījumus, kuri rodas pēc pārciestās slimības.

Ja temperatūra nav augstāka par 38 grādiem, tad var aprobežoties ar siltas tējas lietošanu un gultas režīmu. Ja temperatūra turpina celties, tad to vajag apturēt ar paracetamola palīdzību. Nevajag lietot kombinētos ārstnieciskos līdzekļus, piemēram, kur paracetamolu vēl papildina kodeīns, kā arī tādus, kuru sastāvā ietilpst liels C vitamīna daudzums, kā arī līdzekļus, kuros aktīvā viela ir analgīns un aspirīns.

Iesnu ārstēšana grūtniecības laikā
Ja topošajai māmiņai parādās aizlikts deguns vai iesnas, tad to ārstēšanai var izmantot parasto fizioloģisko šķīdumu vai speciālo jūras sāli. Mūsdienās, jebkurā aptiekā var iegādāties tādus preparātus kā Akvamaris, Kviks, Humer, u. t. Tie ir pilnīgi nekaitīgi un ja tos pareizi lieto, palīdz ātri atbrīvoties no iesnām.

Grūtniecēm ir kategoriski aizliegts lietot asinsvadus sašaurinošas zāles, piemēram, Nazivins, Otrivins, u. t. Zāļu aktīvās sastāvdaļas ir vielas, kuru darbības mehānisms ir līdzīgs naftizīnam – nafozalīns, oksimetazolīns un ksilometazolīns (займ до зарплаты труда в Казахстане). Nokļūstot uz deguna dobuma gļotādas, tās sašaurina asinsvadus un tas manāmi atvieglo elpošanu, kā arī samazina gļotu izdalīšanos no deguna.

Bet, lietojot tādas zāles, asinsvadu sašaurināšanās notiek ne tikai degunā, bet arī citos organisma orgānos, tajā skaitā arī placentā. Spazmu rezultātā, samazinās asins piegāde auglim, līdz ar to sākas skābekļa bads un attīstās slimība – hipoksija. Īpaši nelabvēlīgu iespaidu, tādas zāles atstāj, ja tās lieto pirmajos grūtniecības mēnešos.

Sāpoša kakla ārstniecība grūtniecības laikā
No sāpēm kaklā, grūtnieces var atbrīvoties, skalojot kaklu ar kumelīšu novārījumu. Mūsdienās, novārījuma pagatavošanai var izmantot arī tējas maisiņus, tas aizņems daudz mazāk laikā, nekā novārījuma pagatavošana no parastajām kumelītēm.

Klepus ārstēšana grūtniecības laikā
Ārsti, klepu grūtniecības laikā, uzskata par samērā bīstamu, tāpēc, ka ilgstošs klepus vai izraisīt dzemdes tonusu, bet tas savukārt, var veicināt augļa hipoksiju. Topošajām māmiņām, klepus ir jāārstē ar homeopātiskajiem līdzekļiem un ar tradicionālās iedarbības preparātiem.

Ar Bromheksīna palīdzību, klepu var sākt ārstēt ne ātrāk kā otrajā vai trešajā grūtniecības semestrī. Preparāti, kuru aktīvā viela ir ambroksols (Flavameds, Lazolvāns, u. c.), kā arī pret klepus līdzekļi, piemēram, Stoptusīns, pirmajos grūtniecības mēnešos ir aizliegti. Ja, tomēr ir nepieciešamība tos lietot otrajā vai trešajā semestrī, tad izrakstīt tos drīkst tikai pieredzējis speciālists.

Pretvīrusu līdzekļi grūtniecības laikā
Tādu preparātu lietošana nav pieļaujama bez konsultēšanās ar ārstu. Pretvīrusu līdzekļi iznīcina vīrusus, aizkavē to rašanos, uzlabo organisma aizsargspējas. Sākot ar četrpadsmito grūtniecības nedēļu, drīkst lietot Viferonu.