Kā pavasaris iespaido bērnu veselību

Ir atnācis ilgi gaidītais pavasaris, pastaigu laiks ar katru dienu palielinās, siltās ziemas jakas jau tika nomainītas pret daudz plānākam pavasara jakām. Bet, šajā laikā vajadzētu atcerēties, ka ziemas mēnešu laikā, mūsu organisms ir saskāries ar lielu daudzumu stresu, vitamīnu trūkumu, svaiga gaisa un gaismas trūkumu. Tas nozīmē, ka pavasarī, mēs savu organismu atkal pakļaujam lieliem pārbaudījumiem un pirmām kārtām, tas skar mūsu bērnus.

Bērnu imunitāte ir ļoti uzņēmīgā pret ārējās vides, ēšanas režīma un dienas kārtības izmaiņām. Lai izvairītos no saslimšanām pavasarī, vajag kārtīgi rūpēties par bērnu veselību.

Dienas režīms
Šis padoms būs aktuāls skolniekiem, kuri jau ir nomācījušies pusi mācību gada, ir bijuši spiesti ziemas vakaros saīsināt savu atrašanās laiku svaigā gaisā un kops Jaunā gada nav bijuši brīvlaikā. Viņu organismā ir sakrājies nogurums, kurš negatīvi ietekmē imunitāti, turklāt, tagad ir parādījies daudz kārdinājumu, kuri vilina vēlāk iet gulēt.

Ja jūs gribat pavadīt šo pavasari bez slimības lapām, tad atcerieties, bērniem obligāti vajag ievērot dienas režīmu. Šīs noteikums ir galvenā veselība ķīla.

Bērnam ir svarīgas ne tikai mācības, pulciņi, grāmatas, datorspēles un citas nodarbes, bet arī pilnvērtīga atpūta. Izkontrolēt šo situāciju, var tikai vecāki.

Uzmanīgi sekojiet līdzi bērna apģērbam
Ja mamma vai tētis jau stigā bez cepures, tad bērnam būs ļoti grūti paskaidrot, kāpēc viņam vēl joprojām ir nepieciešama cepure. Plus desmit grādi aiz loga vēl nenozīmē, ka var aizmirst par silto apģērbu, siltajiem apaviem, šalli un cimdiem.

Pavasarī laiks ir ļoti viltīgs, siltā saulītē iet roku rokā ar auksto vēju un ar vēl nesasilušo zemi. Šobrīd nav piemērotākais brīdis uzsākt norūdīšanos – steidzami uzvilkt plānas drēbes un atteikties no cepures, šalles un cimdiem.

Šajā laikā periodā ir sastopama arī otra galējība – pārkaršana. Pārkarsis, satuntuļots bērns riskē saslimt jau pie pirmās nopietnās, aukstā vēja brāzmas.

Sameklēt zelta vidusceļu nav vienkārši, bet mēs jums siti iesakām, nekādā gadījumā neatteikties no cepurēm un šallēm, kā arī sekot līdzi tam, kādus apavus velk bērns.

Pastaigas svaigā gaisā
Ar katru dienu, dienas paliek garākas un garākas, un noturēties pretī vakara pastaigai, paliek aizvien sarežģītāk. Bērna organisms ar lielu sajūsmu uztvers laukā pavadīto laiku, it īpaši, ja tas ir saistīts ar aktīvām spēlēm.

Laukā, bērns elpo ne tikai svaigu gaisu, bet arī uzņem d vitamīnu, kura krājumi pa ziemu ir manāmi samazinājušies.

Bet, lai arī cik vilinošas liekas pavasara pastaigas, pierast pie tām vajag pakāpeniski – katru dienu pastaigas laiku pagarināt par 10 minūtēm.

Vitamīni un minerālvielas
Ziema ir pamatīgi samazinājusi vitamīnu un minerālvielu krājumus, tāpēc, nogurušajam bērna organismam ir vajadzīga palīdzība. Pakonsultējieties ar pediatru , kādi vitamīni un minerālvielas ir nepieciešamas jūsu bērnam.

Sabalansēts ēdiens
Šajā laikā pret bērna uzturu vajag izturēties maksimāli nopietni un raudzīties, lai bērns saņem pilnvērtīgu ēdienu, kas veicina viņa augšanu un attīstību.

Norūdīšanās un sports
Pavasara sākums ir piemērots laiks ieviest savā dzīvē kaut ko jaunu, piemēram, sākt pieradināt bērnu pie fiziskām aktivitātēm un norūdīšanās. Galvenais – nesteidzieties, auksta ūdens šalts var uz visu mūžu iznīcināt vēlēšanos norūdīties!