Hroniskās sāpes

Hroniskās sāpes ir viena no izplatītākajām medicīniskajām problēmām visā pasaulē.

Sāpes tiek uzskatītas par hroniskām, ja saglabājas ilgāk par sešiem mēnešiem. Parasti tās ir saistītas ar kādu hronisku saslimstību vai stāvokli, kuru pilnībā nav iespējams novērst. Hroniskās sāpes rada ne tikai diskomforta sajūtu, bet arī negatīvi iespaido darba spējas, atpūtu un attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem. Hroniskās sāpes var būt vieglas, kā arī neizturamas, epizodiskas, kā arī nepārtrauktas.

Hronisko sāpju iemesli
Sāpes rodas brīdī, kad nervu gali paziņo smadzenēm informāciju par organisma disfunkciju. Patiesībā, tāds trauksmes vai brīdinājuma signāls, kas rodas pašsaglabāšanās pēc, cilvēkam ir nepieciešams tāpēc, lai viņš darītu kaut ko savas veselības labā. Ja trauksmes signāls tiek ignorēts, sāpes pāraug hroniskās sāpēs.

Hronisko sāpju iemesli var būt visdažādākie, sākot ar locītavu saslimšanām, traumām un beidzot ar kaulu audu bojājumiem. Hroniskās sāpes var izraisīt cīpslu iekaisums, sinusīts, utt.

Hroniskas sāpes var parādīties pēc smagām traumām, pēc kurām organisms pilnībā nav atkopies. Kādreiz, cilvēks katru dienu var just hroniskas sāpes, pat ja tām nav nekādu acīmredzamu iemeslu – konkrētas saslimšanas vai arī traumas pagātnē.

Hroniskām sāpēm par iemeslu var būt arī emocionālais stāvoklis. Turklāt, emocionālais stāvoklis var kalpot ne tikai par iemeslu sāpēm, bet arī par to pastiprināšanās iemeslu. Runa tagad ir par stresu, trauksmi, depresiju, dusmām, hronisku nogurumu, utt. tādas un līdzīgas emocijas, neļauj organismam izstrādāt hormonus, kas uz organismu iedarbojas kā dabīgs, sāpes noņemošs līdzeklis.

Tieši tāpēc, noteikt sāpju cēloni ir ļoti grūti. Ārstam, ārstējot šo slimību, vajag ņemt vērā gan fizioloģiskos, gan psiholoģiskos faktorus.

Hronisko sāpju simptomi
Medicīnas darbinieki iesaka veikt medicīnisko apskati, ja jūs dažādās ķermeņa daļās jūtat sāpes, ilgāk par pusgadu, kuras nelabvēlīgi ietekmē jūsu dabisko dzīves ritmu un ierobežo jūsu spējas tikt galā ar ikdienas pienākumiem.

Hroniski sāpju simptomi: sāpes, sākot ar vieglu un beidzot ar smagu formu, kas nepāriet jau vairākas dienas, sāpes, kuras var aprakstīt ar vārdiem – smeldzošas, durstošas, dedzinošas, diskomforta sajūta, hronisks nogurums, bezmiegs un citi miega traucējumi, izteikta nepieciešamība pēc atpūtas (parasti nepārvarama vēlme pārtraukt darbu), imunitātes pazemināšanās, garastāvokļa maiņa, bailes, depresija, aizkaitināmība, nemiers, stress.

Kā cīnīties ar hroniskām sāpēm?
Hroniskās sāpes var ārstēt ne tikai medikamentozi, bet arī ar:

Pastaigas
Cilvēks, ar hroniskām sāpēm, cenšas pēc iespējas mazāk kustēties, bet, ja cilvēks aktīvi nekusta, tas vēl vairāk saasina hroniskās sāpes. Vienīgā izeja no tāda apburtā loka ir lēna, nesteidzīga pastaiga (aptuveni 30 min katru dienu).

Akupunktūras seansi
Akupunktūra ir ļoti efektīvs līdzeklis cīņā pret hroniskajām sāpēm.

Pietiekama atpūta
Noguris ķermenis vienmēr jutīs diskomforta sajūtu un hroniskās sāpes. Tāpēc, vienmēr vajag labi atpūsties. Pietiekama atpūta atbrīvos jūs no galvas un muskuļu sāpēm.

Sāpju ignorēšana
Ja jūs visu laiku koncentrējaties uz sāpēm, tās kļūst aizvien stiprākas un nepanesamākas. Tāpēc psihoterapeiti, cilvēkiem, kuri mokās ar hroniskajām sāpēm, iesaka, novērst savu uzmanību no sāpēm. Tādiem mērķiem lieliski der krustvārdu mīklas, laba filma, utt.

Dziļa elpošana
Kad hroniskās sāpes kļūst nepanesamas, veiciet ar vēderu dziļu ieelpu, tad mierīgu izelpu. Turpiniet tā elpot vairākas minūtes un jūs pamanīsiet, ka sāpes pāriet.